Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –


Here we go

02/12/2012

Ratenický včelařský betlém

Rubrika: Dárky pro Vás – Pavel – 22:10

Unikátní dílko se  může odvážně hlásit do rodiny místopisných tematických papírových betlémů. Jistě  zaujme nejen Rateňáky, ale i všechny včelaře a celou širokou veřejnost s dobrým srdcem.

Betlémský příběh je zasazen na ratenickou náves. Líbezně vyvedené postavičky představující osobnosti historické i současné doslova nadchnou. Rub jednotlivých dílů obsahuje historicko-místopisné popisy objektů vymalovaných na líci.

Vystřižením a jednoduchým složením se tak získá prostorový betlém, který vás vtáhne do vánoční atmosféry vonící medem. Betlém je možné opět jednoduše rozložit, takže nezabere mnoho místa. Betlém si také můžete prohlédnout na fotografiích a videoklipu kde si můžete poslechnout i koledu Kostelík ratenský.

dohromady_1w

Pro každého zájemce je Ratenický včelařský betlém k dispozici za dobrovolný příspěvek ve výši 140 Kč. Výše příspěvku představuje cenu jednoho stromu. Stromů kolem Ratenic je žalostně málo, a proto takto získané prostředky použijeme na doplnění alejí, které poskytnou pastvu včelám, stín pocestným a navrátí krajině malebnost.

Máte-li o Ratenický včelařský betlém zájem zašlete objednávku do naší schránky plechové (Ratenická včela o. s., Ratenice 11, 289 11) nebo elektronické (ratenicka.vcela@gmail.com). Betlém Vám zašleme poštou na dobírku, nebo  si jej můžete osobě vyzvednout u přátel Ratenické včely v Ratenicích, Praze, Losine u Plzně, Vysokém Mýtě, Těšanech u Brna, Křelově u Olomouce či v Hranicích na Moravě. Betlém je také k mání na Obecním úřadě v Ratenicích a v Městské knihovně v Pečkách.

Toto dílko vytvořil grafik Petr Liebscher pravnuk profesora Adolfa Liebschera, který v ratenickém kostele v roce 1912 namaloval nástropní fresku Nanebevstoupení Panny Marie.  Výjevy ze života včelaře chceme připomenout stoleté  výročí organizovaného včelaření v Ratenicích, Pečkách a Dobřichově (1912). Společné snažení Sdružení Liebscher a Ratenické včely finančně podpořila Nadace ČEZ.

logo-nadace sdruzeni_liebscher DĚKUJEME za nezištnou, trpělivou a vydařenou práci panu grafikovi Petru Liebscherovi, za finanční podporu Nadaci ČEZ a všem těm, kteří nám fandili při tvorbě betlému.

Velký dík patří také každému, kdo svým příspěvkem za betlém umožní doplnění alejí kolem Ratenic!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.