Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –18/02/2013

Rodnému kraji – výroční koncert

Rubrika: Duševní pel – Pavel 21:56

Koncertu ke 125. výročí narození ratenského rodáka, hudebníka a skladatele Antonína Hoffmanna přidali na lesku dva zajímavé aspekty. Na koncertě byly uvedeny skladby A. Hoffmanna, které byly nedávno znovuobjeveny v soukromém archivu a po dlouhý desetiletích opět provedeny právě v Ratenicích. Historické propojení osoby A. Hoffmanna a se sborem Hlahol Nymburk je druhá zajímavost. Hoffmann vykonával v letech 1918-1920 funkci sbormistra Hlaholu Nymburk. A právě toto hudební těleso, nyní po více jak 90 letech, vystupovalo na koncertě v Ratenicích k uctění památky svého dávného vedoucího. Střípky historické mozaiky ratenické hudební minulosti poskládal Luděk Kudláček, naše kulturní duše.

07/02/2013

Zapomenuté fotky

Rubrika: Duševní pel – Pavel 00:05

Nedělní odpoledne v Ratenicích při vzpomínání nad starými fotografiemi bylo objevné i dojemné,  inspirativní i poučné. Vznikající webové ekomuzeum obce Ratenice dostalo další cenný materiál, popisky k zapomenutým fotkám. Naši pamětníci potvrdili, že paměť je rozhodně neklame a půl století pro ně není na překážku. Malá fotoreportáž z milého setkání je přiložena. Děkujeme  všem, kteří přišli a pomohli nám!

05/02/2013

Vzpomínkové setkání na DVD

Rubrika: Dárky pro Vás – Pavel 22:15

Nestihli jste být u vzpomínkového setkání na deportované ratenické Židovské sousedy? Unikla Vám informace z přednášky o Židech za 2. světové války na Kolínsku? Chcete vidět jak se pokládaly kameny zmizelých? Právě pro Vás jsme připravili záznam z celé akce na DVD.  Radi Vám jej poskytneme za pokryti výrobních nákladů ve výši 40,- Kč.

Děkujeme všem, kdo se na vzniku tohoto pamětního záznamu podíleli.

04/02/2013

Co se chystá v roce 2013?

Rubrika: Duševní pel – Pavel 20:50