Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –30/03/2014

Jaké bylo setkání poutníků v Ratenicích?

Rubrika: Duševní pel – Pavel 22:09

Za asistence plného jarního slunce jsme měli možnost potkat, poznat a naslouchat poutníkům, kteří letos otevřeli svou sezónu, k naší velké radosti,  srazem v Rateniciích. K dispozici je fotoreportáž ze setkání.

Na třicet poutníků z různých koutů Čech se setkalo v Ratenicích spolu s Rateňáky. Společný program byl zahájen komentovanou prohlídkou po naučné stezce Marobudovi v patách. Na ní jsme přiblížili našim milým hostům historii obce a přidali úsměvné perličky místních minihistorek.

Na závěr prohlídky jsme zasadili sedm javorů, stromů, které poskytnou další generaci poutníků stín. Preciznost a péče s jakou poutníci stromy sázeli byla obdivuhodná a hodná následování. Pozitivní myšlenky, které stromečky dostaly do vínku, jim jistě pomohou překonat nástrahy okolního světa.

Večerní blok jsme zahájili filmem od Jakuba k Jakubovi. Následné povídání o poutnictví, bylo velmi zajímavé pro nás nepoutníky. Poutníci nám dovolili nahlédnout do jejich putování, radostí i strastí, které na poutích zažívají, přiblížili nám atmosféru pouti i setkání, která se během pouti přihodí. Nevšedním zážitkem bylo povídání Petra Hirsche o pouti dlouhé 16.000 kilometrů.

Raní loučení po mši svaté, kdy jsme všichni obdrželi požehnání na cesty, proběhlo jako byste se loučili s dobrými známými. Pohodová, radostná a otevřená atmosféra byla průvodním znakem celého setkání.

Mnohokrát děkujeme Rateňákům a lidem s dobrým srdcem, kteří pomohli k  hladkému průběhu akce. Hostinskému Lukášovi za odvahu propůjčit sál, paní Podskalské, Sekavcové a Štěpánce za upečení koláčů, paní Volákové za přípravu oběda, paní Čáslavové za upečení sypánků, paní Krulišové za dar stromečků, Peterovi za všestrannou pomoc, panu starostovi Kratochvílovi za přivítání poutníků, otci Josefovi za udělení požehnání, členům Ultrei za příkladnou spolupráci, členům Ratenické včely za stoprocentní nasazení a svatému Jakubovi za účinnou přímluvu.

25/03/2014

Setkání poutníků v Ratenicích

Rubrika: Duševní pel – Pavel 23:20

Letos budeme mít tu radost, přivítat v Ratenicích poutníky ze všech koutů Česka (možná i z koutů jiných), sdílet s nimi jejich zážitky , dovědět se něco o poutích, poutnictví a poutnících. Zeptejte se našich hostů na to, co vás zajímá. Jistě vás neodmítnou.

Určitě si udělejte červenou tečku do kalendáře a příjďte na večerní setkání s poutníky do hostince U Kratochvílů, o zajímavé zážitky nebude nouze.  Kdo bude chtít pomoct s organizací akce, je vítán.

Zlatý erb je v Ratenicích

Rubrika: Okolo nás – Pavel 23:09

V soutěž i Zlatý erb ve Středočeském kraji, v kategorii o nejlepší elektronickou aplikaci, získalo Ekomuzeum Ratenice první místo. Děkujeme všem, kteří Ekomuzeum Ratenice podporují a dotovali jej zajímavými materiály z historie obce. Zlatý erb je i váš! Věříme, že s Vaší pomocí Ekomuzeum Ratenice ještě doplníme dalšími zajímavými objevy.

Jak asi Ekouzeum Rtenice dopadne v celostátním kole?

Petra Čáslavová za Ratenickou včelu a Jiří Papež za obec Ratenice přebírají výhru, zlatý erb Středočeského kraje.

05/03/2014

Hlasujte pro Ekomuzeum Ratenice!

Rubrika: Okolo nás – Pavel 09:12

Náš opečovávaný bumbrlíček – Ekomuzeum Ratenice, se vydal na zkušenou do světa. V rámci soutěže Zlatý erb – soutěže o nejlepší web obce a o nejlepší webovou službu obce, bude reprezentovat Ratenice. Chcete-li mu pomoci ke slávě, dejte mu hlas veřejnosti.

Hlasovat můžete pouze do čtvrtku 27. 3. 2014 16:00, proto se svým hlasem neváhejte.

Hlasuje se takto:

1)  Na stránce http://zlatyerb.obce.cz/ v oddílu „Zaslání hlasu pro centu veřejnosti“ vyplníte Ratenice – zmáčknete VYHLEDAT

2) Po vyhledání vyplníte svou e-mailovou adresu (ostatní kolonky vyplňovat nemusíte) – a zmáčknete HLASUJI A OČEKÁVÁM OVĚŘOVACÍ E-MAIL

3) Vstupte do své e-mailové  schránky, otevřete ověřovací e-mail a klikněte na odkaz v tomto mailu. Bez kliknutí na ověřovací odkaz není zaslaný hlas platný!

Váš hlas nebude jen hlasem pro Ekomuzeum Ratenice, bude to hlas pro Ratenice tvůrčí a kreativní. Děkujeme za každý nový hlas!

Pokud řeknete i svým přátelům, pošlete info na facebooku, či jiné sociální síti, budeme rádi.

c