Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –30/09/2014

Sláva toho místa hvězd se bude dotýkat…

Rubrika: Duševní pel – Pavel 21:08

Díky prvnímu místopředsedovi Ratenické včely Luďkovi se o tom co děláme mohla dovědět široká divácká obec. Pokud Vás zajímá reportáž z tiskové konference Poštovní spořitelny propagující program Regionálního fondu rozvoje, můžete se podívat. Díky programu jsme mohli realizovat oživení Domeckého křížku.

18/09/2014

Svatováclavský výlov u Domeckého křížku

Rubrika: Duševní pel – Pavel 18:22

Sluncem zalité odpoledne tvořilo skvělou kulisu Svatováclavskému výlovu – sousedské slavnosti spojené s odhalením znovuobnoveného křížku. Vše začalo na návsi ve 14.30, kde děti dostaly instrukce, jak se dostat k Ratce, ratenické měně, která byla směnná za sladkosti, které připravily šikovné ruce Rateňaček a Rateňáků.  Ratku mohli získat i dospěláci, pokud jejich odpovědi uznala vodnice Martina. Kdo neměl chuť na sladkosti, mohl si dát domácí utopence, či ukázat svou šikovnost při pivolovu, a zapít utopence pivem. Děti s rodiči zase lovili ryby z rybníku Klenot, které připravily v mateřské školce. Ve fotoateliéru u Tomáše si zájemci mohli pořídit památeční  snímek s tematickými rybníkářskými kulisami. Velkému zájmu u velkých i malých vzbudil i obří  bublifuk. Celou slavnost velmi povznesl Otec Nerad, díky krásnému proslovu při žehnání křížku.  Kdo vytrval až do konce, mohl si ožehnout buřt nad ohníčkem, který bedlivě spravovali naši hasiči, či se mohl nechat do vsi odvézt koněspřežným povozem. Svatováclavský výlov se povedl po všech stránkách. Byli jste u toho? Připomeňte si slavnost fotoreportáží.

Děkujeme všem spřízněným duším napříč spolky i obcí, kteří nám pomáhali a pomáhají projekt realizovat. Vážíme si vás!

————————————————————–

Dovolujeme si pozvat všechny, kteří se těší na odhalení a požehnání Domeckého křížku (ano, to je ten u Domku), aby přišli na slavnost, která bude spíš radostným setkáním a pohodovým odpolednem než čímkoliv jiným. Připraven je chléb (pro mlsné i hladové, pro duši i pro tělo) a hry (pro každého).  Představíme ratenickou měnu zvanou Ratka a zamyslíme se nad krajinou. Pro dobrou pohodu nám bude hrát věhlasná ratenická kapela Potkali se u Kolína.

K dotvoření atmosféry si Vás dovolujeme požádat o účast v jakémkoliv kostýmu s rybníkářsko-vodnickou tématikou.

Těšíme se na Vás!