Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –20/10/2011

Jak jsme sázeli

Rubrika: Projekt Aleje – Pavel 14:24

V sobotu 15. 10. se sešli Rateňáci k sázení stromů. Srocení na návsi skoro vypadalo jako demonstrace, ale usměvavé tváře nevěstily hrozbu. Naopak! Mužia ženy, děti i senioři, kterým není stav okolí naší vsi lhostejný se rozhodli přiložit ruku k dílu a společně zasadit 127 stromů a keřů.

Skupina „ovocná“ se odebrala k okolí Domku, skupina „lipová“ zaujala pozice u hřbitova, louže a hřiště. Díky odhodlání a usilovné práci postupně dostávaly javory, lípy, třešně, hrušně, jabolně, oskeruše, moruše a dříny nové domovy. Každý stromeček dostastal do života i opěrný kůl, ochranu proti okusu a notnou dávku vody, kterou mu dodali naši hasiči. Sázečům radili myslivci jak nejlépe sázet a sami šli příkladem. Tak se společnými silami podařilo zasadit všech 127 stromů a keřu. Jak vše proběhlo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

v akci

Jménem Ratenické včely děkueme všem účastníkům za osobní nasazení a skvělou atmosféru, MAS Podlipansko za zajištění sazenic, materiálu a osobní účast, Mysliveckému sdružení za bezvýhradnou podporu a pomoc po všech stránkách, obecnímu úřadu za poskytnutí logistického zabezpečení, SDH Ratenice za napojení žíznivých stromečků.

Novým stromečkům přejeme dlouhý a spokojený život u nás v Ratenicích!

04/10/2011

Pozvání k sázení stromů – vysaď si svůj strom!

Rubrika: Projekt Aleje – Pavel 13:07

logo_sazeni

Zveme všechny milovníky stromů a přírody k sázení stromů. Na svůj nový domov se těší 127 stromů a keřů (lip, javorů, jabloní, třešní, mišpulí, hrušní, moruší a dřínů).

15. 10. 2011
9.00 hodin
sraz na návsi

S sebou: rýč, palici k zatloukání kůlů, rukavice, dostatek sil a odhodlání 

Při zahájení bude moci každý doplnit energii a to koláči z domácí kuchyně.  K tomu si může poslechnout krátké povídání o sázení stromů. Poté se rozdělíme na dvě skupiny (lipovou  a ovocnou) a vydáme se na místo sázení – viz mapka. Po skončení čeká každého sladká odměna v podobě palivové tyče.

Proč to všechno?
Stromy čistí vzduch – poskytují kyslík – ochlazují – udržují vlhkost – zabraňují erozi – poskytují dřevo a jídlo – jsou obydlím – zabraňují znečišťování vody.

 TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU PŘI SÁZENÍ!