Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –24/05/2012

Nenechte si ujít „Noc kostelů v Ratenicích – Adolf Liebscher na Kolínsku“

Rubrika: Duševní pel – Pavel 08:04

Srdečně Vás zveme na akci Noc kostelů do Ratenic konanou 1. června 2012 v 21 hodin v kostele sv. Jakuba Většího v Ratenicích. Noc kostelů chce všem nabídnout nevšední setkání s kostelem.

Tématem celého večera bude malíř nástropní fresky Adolf Liebscher a freska samotná.

Večer zahájíme projekcí ukázek tvorby Adolfa Liebschera a soustředíme se přitom na Polabí. Zároveň otevřeme malou výstavku o Adolfu Liebscherovi a jeho díle v našem kraji. Návštěvníci na vlastní oči uvidí některé techniky nástěnné malbyDěti zapojíme do soutěže na výzdobu stropu kostela a nejlepší návrhy budou odměněny. Zájemci si budou moc zakoupit publikace o Adolfu Liebscherovi, pohlednice či jedinečný Ratenický včelařský betlém namalovaný pravnukem malíře, Petrem Liebscherem, který nás celým večerem bude provázet.

Akci se koná s laskavým souhlasem otce Nerada, s finanční podporou MAS Podlipansko o.p.s. a v režii členů Sdružení Liebscher o.s.

Zajímá Vás jak celá akce proběhla? Nemohli jste být při tom? Právě pro Vás je zde nachystaná fotogalerie. Budeme rádi za Vaše ohlasy a náměty. Děkujeme, všem, kteří se na akci jakoliv podíleli, děkujeme Vám, že jste přišli!

04/05/2012

Vycházka do nové aleje

Rubrika: Projekt Aleje – Pavel 10:44

Už jste si udělali čas na to, abyste se šli podívat, jak vaše na podzim zasazené stromy, přečkaly zimu? Pokud ne, udělejte to nyní! Pojďte na procházku, při které stromy ošetříme a uschlé odstraníme. Navíc se dovíte mnoho zajímavého od odborníka – arboristy.  Vítáni jsou všichni, kteří mají rádi stromy!

I přes zpočátku deštivé počasí se závěr projektu vydařil. Páni arboristé ze Sdružení pro zahradní a krajinářskou tvorbu nám předali cenné rady a informace, které jsou využitelné nejen v péči o nové stromy, ale také na zahradě. Několik fotek z dopoledního semináře a vycházky je k nahlédnutí. Děkujeme všem, kteří s projektem měli co dočinění a pomohli jeho zdárnému dokončení.

Těšíme se na podzim na viděnou se všemi, kteří chtějí slyšet místo svištění větru po obilných lánech ševelení listí v korunách stromů.

03/05/2012

Broukoviště – bydlení pro tisíce!

Rubrika: Včelaření a medování – Pavel 10:51

Postavili jsme domov pro tisíce! Nebojte se, nejsme budovatelé, ani nám není vlastní sociální inženýrství. Řeč je o hmyzím hotelu pro brouky - broukovišti. Stovky štěrbin, puklin a mezírek vzniklo ze přispění milovníků přírody, rodičů a dětí v Permasadu u hřiště.  Z pečlivě předpřipraveného materiálu jsme sestavili stěnu plnou komůrek, kterou nabízíme včelám samotářkám, vosičkám, zlatoočkům, slunéčkům sedmitečným, škvorům, pestřenkám a dalším zájemcům k bezplatnému ubytování. Broukovišti vévodí  umě zpracovaná věž, která prostor k obývání dále rozšiřuje. Kromě brouků sem mají naplánovány vycházky i děti z mateřské školy, aby zjistili, kdo nový se do ratenického broukoviště přistěhoval.

 Jak celé budování proběhlo je možno vidět ve fotogalerii a něco informací si můžete přečíst na informačním plakátku.

Děkujeme všem stavitelům, že přispěli svým umem, nápady a materiálem!