Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –


Here we go

20/10/2011

Jak jsme sázeli

Rubrika: Projekt Aleje – Pavel – 14:24

V sobotu 15. 10. se sešli Rateňáci k sázení stromů. Srocení na návsi skoro vypadalo jako demonstrace, ale usměvavé tváře nevěstily hrozbu. Naopak! Mužia ženy, děti i senioři, kterým není stav okolí naší vsi lhostejný se rozhodli přiložit ruku k dílu a společně zasadit 127 stromů a keřů.

Skupina „ovocná“ se odebrala k okolí Domku, skupina „lipová“ zaujala pozice u hřbitova, louže a hřiště. Díky odhodlání a usilovné práci postupně dostávaly javory, lípy, třešně, hrušně, jabolně, oskeruše, moruše a dříny nové domovy. Každý stromeček dostastal do života i opěrný kůl, ochranu proti okusu a notnou dávku vody, kterou mu dodali naši hasiči. Sázečům radili myslivci jak nejlépe sázet a sami šli příkladem. Tak se společnými silami podařilo zasadit všech 127 stromů a keřu. Jak vše proběhlo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

v akci

Jménem Ratenické včely děkueme všem účastníkům za osobní nasazení a skvělou atmosféru, MAS Podlipansko za zajištění sazenic, materiálu a osobní účast, Mysliveckému sdružení za bezvýhradnou podporu a pomoc po všech stránkách, obecnímu úřadu za poskytnutí logistického zabezpečení, SDH Ratenice za napojení žíznivých stromečků.

Novým stromečkům přejeme dlouhý a spokojený život u nás v Ratenicích!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.