Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –


Here we go

13/10/2010

Vzácná návštěva v Ratenicích

Rubrika: Okolo nás – Pavel – 18:33

11. října tohoto roku byla naše obec poctěna vzácnou návštěvou. Přímý potomek šlechtického rodu pánů ze Štylfrýdu a Ratenic přijal pozvání od Ratenické včely a přijel navštívit naši obec.

Hrabě Norbert von Stillfried von Rattonitz s chotí Theresií byli přijati na obecním úřadě, prohlédli si kostel a náves a v podvečerních hodinách pokračovali v cestě domů.

Hraběcí pár obdivoval upravenost naší obce a mile ho překvapilo vřelé přijetí, kterého se mu dostalo. I přesto, že rodina pana Norberta již od roku 1472 v Ratenicích nebydlí, zajímal se živě o právě proběhnuté oslavy 670-tého výročí, plány obce do budoucna a  všední život v obci. V rozhovoru s přítomnými vyzdvihl důležitost otevřené Evropy, sbližování národů i jednotlivců a naději, že i tento drobný krok poznání se,  je dalším počinem k vzájemnému porozumění nejen mezi Čechy a Němci, ale mezi lidmi vůbec.

Památkou na vzácnou a milou návštěvu je několik fotografií a obci darovaná kniha Historie rodu Stillfred von Rattonitz s věnováním. Uložena je na obecním úřadě.

Dar hraběte Norberta obci Ratenice

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.