Ratenická včela – dobročinný osvětový spolek –


Here we go

14/07/2014

Připomeneme si 100 let od vypuknutí světové války

Rubrika: Projekt Aleje – Pavel – 20:31

Do Ratenic jsme pozvali všechny, jejichž předci žili v Ratenicích a války se účastnili. Cílem bylo zdokumentovat příběhy vojáků, o nichž ví jen úzký okruh potomků. Členové spolku Ratenická včela, Michal Louč a Petra Čáslavová, připravili přednášku, kde účastníky seznámili se základními geopolitickými důvody války a především představili výsledky pátrání po padlých ratenických občanech či osudech legionářů. Martina Macháčková představila autentické předměty z doby 1. světové války, které se až donedávna ukrývaly na ratenických půdách. Díky těmto „svědkům“ byl poodhalen jak každodenní život vojáků na frontách, tak i život jejich žen a dětí v Ratenicích.

Krátká fotoreportáž z průběhu setkání je k dispozici.

Pozvánka:

Při letošním 100. výročí od vypuknutí první světové války se zajímavou formou pokusíme připomenout vojáky a legionáře z Ratenic. Dnes jen málokdo ví, jaké jméno přiřadit fotografiím na pomníku. A jaké byly osudy mužů, kteří z Ratenic odcházeli? O tom ví jen úzký okruh potomků.

Proto do Ratenic zveme všechny, jejichž předci žili v Ratenicích a války se účastnili. Rádi bychom zdokumentovali příběhy vojáků. Co se podařilo dohledat nám, s tím Vás rádi seznámíme.

Příjďte si poslechnout příběhy obyčejných lidí v neobyčejné době.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.